Aplica spontan

Inginer Ofertare - construcții civile

Localitate: Bucuresti

Data introducerii: 05 martie 2024

Responsabilitati:

Clientul este o companie de construcții-instalatii și Antrepriza Generala, cu o reputație solidă și un dosar impresionant în domeniul instalațiilor cu sediul în București. Alături de ei vei avea ocazia să lucrezi la proiecte de construcții civile variate și interesante, care vor reprezenta un real impact în comunitatea noastră.

Căutăm Inginer Ofertare construcții civile/instalații experimentat pentru a se alătura lor.

Responsabilități principale:

• Vei fi responsabil de pregătirea și prezentarea ofertelor pentru proiectele de instalații, asigurându-te că acestea sunt precise, complete și competitive.
• Vei colabora îndeaproape cu departamentul de achiziții și furnizorii noștri pentru a obține cele mai bune prețuri și condiții pentru materialele și echipamentele necesare.
• Vei analiza și studia listele de cantități, desenele tehnice și alte documente relevante pentru a asigura o pregătire adecvată a ofertelor.
• Vei identifica și evalua furnizorii de materiale pentru a asigura calitatea și competitivitatea ofertelor noastre.
• Vei lucra în strânsă colaborare cu echipele de proiect pentru a înțelege pe deplin cerințele și specificațiile fiecărui proiect.

Cerinte:

Candidatul ideal:

• 6+ ani de experiență în domeniul ofertării în construcții și instalații.
• Cunoștințe solide despre furnizorii și materialele specifice din industrie.
• Experiență în pregătirea ofertelor pe baza listelor de cantități și a desenelor tehnice.
• Abilitatea de a lucra eficient într-un mediu dinamic și de a gestiona simultan mai multe proiecte.
• Abilități analitice și de rezolvare a problemelor pentru identificarea soluțiilor eficiente și inovatoare în procesul de ofertare.
• Cunoștințe avansate de utilizare a listelor de cantități și de estimare a costurilor în domeniul instalațiilor.
• Diplomă de studii superioare în domeniul construcțiilor/instalațiilor sau într-o disciplină relevantă.