Aplica spontan

Coordonator Curieri

Localitate: Bacau

Data introducerii: 27 august 2024

Responsabilitati:

Agentia de recrutare Crosswork se afla in cautarea unui Coordonator Curieri, deschis on-site pentru unul dintre clientii nostri, una din cele mai cunoscute companii de curierat din tara.

Cu ce se ocupa un Coordonator?
- Organizeaza si coordoneaza activitatile desfasurate in cadrul depozitului;
- Coordonarea și supervizarea echipei de curieri din zona dedicata;
- Planificarea rutelor de livrare și gestionarea eficienta a timpului de lucru al curierilor;
- Asigurarea respectarii termenelor de livrare si a standardelor de calitate;
- Comunicarea constanta cu departamentul de logistica pentru optimizarea proceselor de livrare;
- Rezolvarea eficienta a problemelor si gestionarea reclamatiilor clientilor;
- Supervizarea stocurilor de produse si materiale de ambalare.

Cerinte:

- Studii medii absolvite cu diploma de Bacalaureat;
- Experienta anterioara de minim 1 an pe coordonare echipe reprezinta un avantaj;
- Bune abilitati de comunicare si de transmitere corecta a informatiilor;
- Atentie la detalii, buna organizare;
- Capacitate de a lucra sub presiune si de a rezolva probleme rapid;
- Carnet de conducere categoria B;
- Cunoasterea limbii englez - nivel mediu, prezinta avantaj.

Beneficii:

- Pachet salarial format din: parte fixa, tichete de masa, sistem de bonusare, in functie de productivitatea/ buna functionare a depozitului si decontarea combustibilului;
- Mediu de lucru dinamic.