Aplica spontan

Agent Vanzari Clienti Rezidentiali - E.ON Energie

Localitate: Alba Iulia

Data introducerii: 14 martie 2022

Responsabilitati:

Agentia de recrutare Crosswork se afla in cautare de Agent Vanzari Clienti Rezidentiali, pentru biroul din Alba Iulia al clientului sau, E.ON Energie, companie multinationala activa in domeniul energetic.

Rol:
 Asigura si dezvolta o relatie optima cu clientii din segmentul de piata rezidential, prin interactiune directa sau prin mijloace online de comunicare. Acestia pun in aplicare politica companiei de orientare catre client prin: comunicare activa, strategii de abordare si negociere cu clientii, imbunatatirea calitatii serviciilor.

Ce vei face?
- Vei oferi informatii generale si specifice, privind serviciul de furnizare;
- Vei prelua, verifica si procesa documentele prezentate de clienti, in vederea incheierii contractelor de furnizare energie;
- Vei prelua, inregistra si solutiona reclamatiile si solicitarile;
- Te vei ocupa de ofertarea si promovarea clientilor din segmentul de piata rezidential, gama de produse si servicii destinate acestui segment de clienti, in limita de competenta;
- Vei prezenta, promova si vinde produsele si serviciile in conformitate cu standardele si politicile comerciale ale companiei.

Cerinte:

Candidatul ideal:
- Abilitati de negociere si prezentare;
- Abilitati analitice si conceptuale;
- Nivel ridicat al angajamentului si orientare catre lucrul in echipa;
- Capacitate de lucru in conditii de stres;
- Disponibilitate pentru o colaborare pe perioada determinata.