Aplica spontan

Consilier Relatii Clienti Rezidentiali - Timisoara

Localitate: Timisoara

Data introducerii: 15 aprilie 2022

Responsabilitati:

Ce face un Consilier?
Interactioneaza direct cu clientii, cu scopul de a promova / vinde la modul consultativ serviciile si produsele firmei sau cu scopul de a raspunde la solicitarile de suport ale acestora.

Ce vei face:
-Vei intampina in mod prietenos clientii care intra in centrul de relatii clienti;
-Vei identifica motivul vizitei: identificarea motivului pentru care clientul viziteaza centrul de relatii clienti; ascultarea clientului, acordandu-i toata atentia;
-Vei oferi consultanta: promovarea activa a produselor si serviciilor; acordarea de suport clientului si consultanta pentru solicitarile pe care le poate solutiona.
-Te vei ocupa de managementul fluxului de clienti: administrarea eficienta a fluxului de clienti din centrul de relatii clienti;

Cerinte:

Candidatul Ideal:
- Studii medii sau superioare finalizate / in curs de finalizare;
- Disponibilitate de a colabora pe o perioada determinata;
-Cunostinte de utilizare a pachetului MS Office;
-Abilitati de negociere si prezentare bune;
-Spirit antreprenorial / motivare puternica;
- Abilitati analitice si conceptuale bune;