Aplica spontan

Buyer

Localitate: Bucuresti

Data introducerii: 08 martie 2024

Responsabilitati:

Agentia de recrutare Crosswork se afla in cautarea unui Buyer, pozitie disponibila on-site pentru unul dintre clientii nostri, o companie specializata in realizarea proiectelor personalizate destinate industriei publicitare.

Detalii despre post:

  • Colaborarea cu toate departamentele implicate in procesul de achizitie;
  • Analizeaza, verifica si colecteaza informatiile necesare pentru rezolvarea solicitariilor primite de la fiecare departament;
  • Documenteaza, pregateste si lanseaza cererea de oferta impreuna cu documentatia respectiva (cantitati, specificatii etc.) de depus catre furnizori;
  • Analizeaza, compara si evalueaza ofertele primite;
  • Tine evidenta comenzilor, analizeaza stocul inainte de plasarea comenzii,
  • Optimizeaza costurile de aprovizionare si monitorizeaza calitatea produselor achizitionate in conformitate cu cerintele tehnice;
  • Verifica facturile primite de la furnizori si le transmite la plata;
  • Intocmeste nir-urile, intocmeste si actualizeaza listele de preturi;
  • Transmite si urmareste comenzile ferme catre furnizori;
  • Ajuta la intocmirea Nomenclatorului de materiale.

Cerinte:

  • Experienta de minim 2 ani in domeniu;
  • Atent la detalii, organizat;
  • Cunoaste materialele folosite la montaje, mobilier si publicitate.