Aplica spontan

Operator Service - Sisteme de tratare a apei

Localitate: Brasov

Data introducerii: 21 martie 2024

Responsabilitati:

Agenția de recrutare Crosswork se află în căutarea unui Operator Service, pentru unul dintre clienții noștri, o companie lider european specializată în echipamente industriale pentru instalații de filtrare și purificare a fluidelor și tratare a apei, preferată de clienți pentru soluțiile complete, inovatoare și personalizate.

  • Operarea și monitorizarea echipamentelor industriale de tratare a apelor uzate/ levigat șiproceselor folosite în tratarea apei, asigurându-se că acestea funcționează în parametrii optimi;

  • Schimbarea filtrelor, pompelor și/ sau a altor piese esențiale care asigură continuitatea și buna funcționare a echipamentelor;

  • Intervenția promptă în cazul apariției problemelor sau defecțiunilor în echipamentele de tratare a apei,  efectuând reparații sau solicitând suport tehnic, după caz;

  • Gestionarea stocurilor de piese de schimb și a consumabilelor necesare pentru mentenanță;

  • Întreținerea regulată a echipamentelor și a instalațiilor, inclusiv curățarea, lubrifierea și înlocuirea componentelor uzate;

  • Documentarea detaliată a activităților desfășurate, inclusiv înregistrarea datelor de operare și rezultatele testelor;

  • Respectarea strictă a normelor de siguranță și a regulilor de protecție a mediului în timpul tuturor operațiunilor;

  • Asigurarea unui mediu de lucru curat și igienic.

Cerinte:

  • Studii: școală profesională sau liceu cu profil tehnic (specializare: electromecanică, mecanică, electrician);

  • Experiență practică în unul sau mai multe dintre aceste domenii;

  • Disponibilitate pentru a face deplasări în țară (10%-20%);

  • Disponibilitate de a interveni în mod prompt în cazul unor avarii în afara orelor de program;

  • Permis de conducere categorie B;

  • Limba Engleză - nivel mediu - constituie avantaj;

  • Abilități în utilizarea calculatorului și a programelor MS Office.

Beneficii:

  • Vei face parte dintr-o echipă profesionistă, cu experiență semnificativă în domeniu, care utilizează cele mai noi tehnologii/ echipamente din piață;

  • Interacțiune cu soluții de filtrare complexe, la diferite tipuri de clienți;

  • Echipamente performante pentru buna desfășurare a activității;

  • Program de lucru flexibil (L-V, 8h/ zi);

  • Pachet salarial atractiv, peste medie;

  • Bonus de performanță.