Aplica spontan

Inginer Service - Sisteme de tratare a apei

Localitate: Bucuresti

Data introducerii: 22 martie 2024

Responsabilitati:

Agenția de recrutare Crosswork se află în căutarea unui Inginer Service, pentru unul dintre clienții noștri, o companie lider european specializată în echipamente industriale pentru instalații de filtrare și purificare a fluidelor și tratare a apei, preferată de clienți pentru soluțiile complete, inovatoare și personalizate.

Principala responsabilitate a rolului o constituie asigurarea mentenanței și/ sau a intervențiilor de service la echipamentele industriale de tratare a apelor uzate/ levigat și instalațiile de ardere biogaz, precum și:

- Asigurarea mentenanței preventive și corective a echipamentelor, identificând și soluționând eficient orice defecțiuni sau probleme în funcționare a echipamentelor industriale de tratare ape uzate/ levigat și instalații de ardere biogaz;
- Furnizarea asistenței tehnice și a soluțiilor rapide pentru clienți în cazul întâmpinării unor probleme tehnice;
- Documentarea detaliată a tuturor intervențiilor și a activităților efectuate, inclusiv rapoarte de serviciu, actualizări ale stării echipamentelor și comunicări cu clienții;
- Vizite la locațiile clienților pentru servicii de suport;
- Comunicare eficientă axată pe satisfacerea nevoilor clienților;
- Efectuarea instalării, configurării și punerii în funcțiune a echipamentelor de igienizare a apei în conformitate cu specificațiile producătorului și cerințele clientului (în cazul instalării unui nou echipament industrial).

Cerinte:

- Studii: absolvent de facultate cu profil tehnic în domeniul electromecanic, electrotehnic, mecanic, electric, hidraulic;
- Pregătire profesională: profil electromecanic, electrotehnic, mecanic, electric, hidraulic;
- Experiență practică într-unul sau mai multe dintre aceste domenii;
- Constituie avantaj: cunoștințe și experiență în automatizări electrice;
- Disponibilitate pentru a face deplasări în țară și în afara țării (60% - 75%);
- Permis de conducere categorie B;
- Limba Engleză - nivel mediu;
- Abilități în utilizarea calculatorului și a programelor MS Office.

Beneficii:

- Vei face parte dintr-o echipă profesionistă, cu experiență semnificativă în domeniu, care utilizează cele mai noi tehnologii/ echipamente din piață;
- Interacțiune cu soluții de filtrare complexe, la diferite tipuri de clienți;
- Participarea la cursuri de specializare naționale și/ sau internaționale;
- Echipamente performante pentru buna desfășurare a activității: mașină, telefon și laptop;
- Pachet salarial atractiv, peste medie;
- Bonus de performanță.