Aplica spontan

Business Development (filtre de aer si solutii HVAC)

Localitate: Bucuresti

Data introducerii: 09 august 2024

Responsabilitati:

Agentia de recrutare Crossowork se afla in cautarea unui Business Development (filtre de aer si solutii HVAC) pentru unul dintre clientii sai cu sediul in Bucuresti, lider in domeniul solutiilor de filtrare si purificare a aerului, oferind produse si servicii de inalta calitate pentru a asigura un mediu sanatos si sigur pentru clientii sai.

Descrierea Rolului:
- Dezvoltarea si mentinerea relatiilor cu clientii existenti, identificand si abordand nevoile lor specifice in materie de filtre de aer si solutii HVAC;
- Prospectarea pietei pentru a identifica noi oportunitati de afaceri, inclusiv contactarea potentialilor clienti si realizarea de prezentari de produse;
- Negocierea contractelor si incheierea de parteneriate cu clienti;
- Coordonarea cu echipa tehnica pentru a asigura o implementare eficienta si o satisfactie ridicata a clientilor;
- Raportarea periodica catre management cu privire la activitatea de vanzari, rezultatele obtinute si propuneri de optimizare.

Zona alocata:
- Bucuresti, cu deplasari in toata tara.

Cerinte:

- Experienta de minimum 3 ani in vanzari B2B, preferabil in domeniul HVAC, filtre de aer sau echipamente industriale;
- Cunostinte tehnice in domeniul sistemelor HVAC si al filtrarii aerului;
- Abilitati de comunicare si negociere, cu capacitatea de a construi relatii durabile cu clientii;
- Orientare catre rezultate si capacitatea de a lucra independent, dar si in echipa;
- Disponibilitate pentru deplasari frecvente in zona alocata;
- Permis de conducere categoria B;
- Cunoasterea limbii engleze.

Beneficii:

- Pachet salarial competitiv si bonusuri atractive, bazate pe performanta;
- Oportunitati de dezvoltare profesionala si traininguri de specialitate;
- Posibilitatea de a face parte dintr-o echipa dinamica si de a contribui la succesul unui lider in industrie.

Cum sa aplici:
- Daca esti pasionat de vanzari si iti doresti sa faci parte dintr-o companie inovatoare si de succes, aplica aici sau trimite CV-ul tau la adresa de mail giulia.nicoara@crosswork.ro .