Aplica spontan

Front desk officer

Localitate: Bucuresti

Data introducerii: 09 august 2024

Responsabilitati:

Agentia de recrutare Crossowork se afla in cautarea unei persoane care sa ocupe rolul de Front Desk pentru unul dintre clientii sai cu sediul in Bucuresti, lider in domeniul solutiilor de filtrare si purificare a aerului, oferind produse si servicii de inalta calitate pentru a asigura un mediu sanatos si sigur pentru clientii sai.

Descrierea rolului:

  • Intampinarea vizitatorilor, oferindu-le informatiile necesare si directionandu-i catre persoanele sau departamentele relevante;
  • Gestionarea apelurilor telefonice si a corespondentei (e-mailuri, scrisori, colete);
  • Coordonarea rezervarilor pentru salile de sedinte si facilitarea intalnirilor si evenimentelor interne;
  • Asigurarea unei bune organizari a receptiei si a spatiilor comune, mentinand un mediu ordonat si primitor;
  • Sprijinirea echipei administrative cu diverse sarcini ad-hoc, cum ar fi organizarea documentelor, pregatirea materialelor pentru intalniri si gestionarea stocurilor de consumabile.

Cerinte:

  • Abilitati excelente de comunicare si relationare interpersonale, cu o atitudine prietenoasa si profesionista;
  • Capacitatea de a gestiona eficient mai multe sarcini simultan si de a prioritiza activitatile in functie de importanta;
  • Atentie la detalii si abilitati de organizare;
  • Cunoasterea limbii engleze la nivel avansat;
  • Atitudine proactiva si orientare catre solutii.

Beneficii:

  • Pachet salarial atractiv;
  • Oportunitati de dezvoltare profesionala intr-o companie de succes;
  • Un mediu de lucru placut si dinamic.